נפש

8 דרכים לחיים ארוכים ומאושרים יותר

אנשים בעלי תוחלת חיים ארוכה חיים בצורה מאוד מסויימת. בפוסט זה נביא 8 דרכים לחיות את החיים בצורה טובה, בריאה וארוכה יותר.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 30/10/14

רוחניות או אמונה קשורה לאריכות חיים
רוחניות או אמונה קשורה לאריכות חיים

1.להיות רוחני

רמה מסוימת של רוחניות או אמונה קשורה לאריכות חיים. אתה לא צריך דת מסויימת ואמונה מיוחדת, אבל עצם זה שאתה מאמין במשהו גדול יותר מאשר עצמך הוא מתכון נפלא לחיים טובים וארוכים יותר.

2.להיות חיובי

שמחה, צחוק וראייה טובה על החיים חשובה כל כך כדי לשמור על הנעורים שלך. וודא שאתה צוחק כל יום ומוצא דרכים להקיף את עצמך באנשים מאושרים ופעילויות הגורמות לך לחייך. אם אתה מתכנן לחיות הרבה שנים אז עדיף לחיות אותם בצורה מאושרת.

אנו רוצים להזמין אתכם להרצאה של אגוגו (לחצו לפרטים)

3.תזונה בריאה

אנשים אשר חיים הרבה שנים מקפידים על תזונה נכונה. מחקרים הראו כי אריכות חיים קשורה לצריכה מספקת של ירקות ופירות בצורה יומיומית.

4.תחביבים יצירתיים

חשוב שיהיה לך תחביבים המפעילים את החשיבה היצירתית המתחזקים את הבריאות הנפשית שלך. מוזיקה, אומנות, המצאה, למידה וספורט הם דוגמאות נפלאות לדברים שאנחנו יכולים לעשות לאורך כל חיינו, גם כשאנחנו מזדקנים. אף אחד לא רוצה "למות משעמום".

5.היה חברותי

נראה שנשים נוטות לחיות יותר מגברים אולי בזכות המעגלים החברתיים שלהן. חברים איתם אפשר לחלוק חוויות וזכרונות יכולים להיות הסוד לא רק לחיים ארוכים יותר, אלא גם סיבה טובה להמשיך לחיות. נמצא גם כי אנשים אשר לא התחתנו או לא חיו בזוגיות נטו לחלות במחלות לב. ממש כמו למות משברון לב.

6.להיות מחובר לטבע

הסתובבות עם כפות רגליים יחפות על אדמה, חול ים או דשא וחיבור ישיר לעולם נמצא כדבר נפלא להשגת חיים בריאים וארוכים.

7.היה פעיל

וודא שאתה קם ומסתובב קצת אחרי קריאת הפוסט הזה, בגלל שמחקרים הראו כי ישיבה ממושכת מעמידה אנשים בסיכון לתוחלת חיים נמוכה ושאר בעיות בריאותיות. מחקר שנעשה ב-2011 מצא כי כל פעם שאנחנו יושבים מול הטלוויזיה שעה אחת לאחר גיל 25 אנו מאבדים 22 דקות מתוחלת החיים שלנו.

קראו על  איך אפשר לדעת אם מישהו משקר?

8.בלה את זמנך עם הצעירים

להיות עם ילדים, לשוחח איתם, לשחק ולספר סיפורים יזכירו לך איך היו החיים כשהיית ילד או צעיר יותר, דבר אשר ישמר את רוח הנעורים שבך. הילדים יכולים ללמד אותנו הרבה על איך להיות מאושרים ונרגשים גם בחיינו הבוגרים.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!

Click to Hide Advanced Floating Content