תזונה

מה בריא בשמן זית?

שמן זית בריא ללב

לרגל פתיחת עונת מסיק הזיתים החלטנו למנות כמה מהיתרונות הבריאותיים של שמן הזית. שמן הזית הוא המקור הכי טוב בטבע לשומן בלתי רווי, שומן זה נחשב לסוג שומן אשר נחוץ לבריאותנו. בעצם כל היתרונות הבריאותיים של שמן הזית מקורם באותו שומן בלתי רווי ובנוסף ברכיבים נוגדי חמצון הנמצאים בתוך שמן הזית.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 14/11/12

שמן זית בריא ללב
שמן זית בריא ללב

בריא ללב שלך

מחקרים הוכיחו כי שמן הזית מקנה הגנה כנגד מחלות לב בכך שהוא שולט ומאזן את רמות הכולסטרול הרע בגופנו באמצעות עידוד הימצאות כולסטרול טוב. שמן הזית נוח מאוד לקיבה שלנו ואף יש לו השפעה חיובית כנגד כיבים ודלקות בקיבה. אותה השפעה על הקיבה נגרמת כתוצאה מהשפעתו הטבעית של שמן הזית על הקיבה בכל נושא הפרשות מיצי הקיבה, שמן הזית בעצם גורם למיצי הקיבה לפעול באופן טבעי יותר מאשר כדורים מלאכותיים. תוצאה עקיפה לפעולה זו של שמן הזית יכולה למנוע תופעה של אבנים בכליות.

הצטרפו אלינו בפייסבוק

נלחם בכולסטרול הרע

מחקרים הראו כי אנשים אשר צרכו 2 כפיות של שמן זית באופן יומיומי במשך שבוע אחד הראו רמה נמוכה יותר של הכולסטרול הרע ורמה גבוהה יותר של רכיבים נוגדי חמצון בדם. מחקרים נוספים הראו כי הוספה של שמן זית לתפריט היומי יכולה למנוע סרטן מעי הגס.

שמן זית יכול להתקלקל?

שמרו על בקבוק שמן הזית שלכם, הימנעו מלהציב את הבקבוק היפהפה במקומות שיפגעו בו כמו קרבה לחלון. אור וחום יכולים לפגוע באיכות שמן הזית שלכם. שמרו על שמן הזית במקום קריר וחשוך, אטמו את הבקבוק היטב היטב בכדי למנוע חדירה של אוויר אשר עלול לחמצן את השמן. איכות שמן הזית יכולה להפגם בקלות בחשיפה לאור, אוויר וטמפרטורה גבוהה.

תגובות

קראו על  קלמנטינה - 7 יתרונות בריאותיים

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!