תזונה

קפה עושה אותנו ליותר חיוביים?


קפה והקפאין שבו יכולים לגרום לנו להסתכלות חיובית ואופטימית יותר על העולם. מחקר חדש מצא כי אנשים הצורכים קפה באופן יומיומי מבחינים בצורה מהירה ומדוייקת יותר במילים חיוביות כמו לדוגמא המילה “שמח”, יותר מאשר במילים שליליות כמו “משוגע”. האפקט חוזר על עצמו כשלאותם נחקרים מציגים תמונות או צלילים בעלי אופי דומה. מה גורם לכך?..

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 11/11/12

קפה עושה אותנו ליותר חיוביים?
קפה עושה אותנו ליותר חיוביים?

אז מה גורם לכך?

בכדי להבין את ההשפעה המובילה לחיוביות, החוקרים החלו לחקור באמצעות טבליות קפאין. הקפאין עוזר ומסייע בתגובות מהירות ובפחות טעויות בפעילויות פשוטות ויומיומיות, לכן טבעי שנחשוב שהקפאין גם ישפר בנו את ההכרה בחיובי ובשלילי באותה מידה.

חבורת החוקרים הציגה בפני 60 מתנדבים שורה של מילים, ואותם נחקרים התבקשו להחליט אם המילים שהם ראו במסך המחשב אמיתיות או לא.  חצי מהמתנדבים קיבלו כדור לקטוז שאין לו כל השפעה, בעוד שהחצי השני של הנחקרים קיבלו כדור המכיל 200 מ”ג של קפאין 30 דקות לפני הבחינה, כמות המקבילה ל 2-3 כוסות קפה.

החוקרים מצאו כי המתנדבים אשר צרכו את כדורי הקפאין היו מדוייקים ב-7% יותר בהבחנת המילים החיוביות, כלומר הקפאין עורר בהם את ההבחנה במילים חיוביות יותר מאשר המילים הרגילות או השליליות.

מחקרים מוקדמים יותר הראו כי צריכת קפאין מגרה את מרכז מערכת העצבים, באמצעות הגברת פעילות המוח בעזרת כימיקל הנקרא דופאמין, כימיקל הנקשר לפעילויות כמו יצירתיות, אימפולסיביות, התמכרות ותחושת התרוממות הנפש המוכרת לנו לאחר פעילות גופנית. לכן על פי החוקרים, מאחר והדופאמין נקשר לפעולות ותחושות חיוביות בגופנו, כך גם במקרה הזה המקור לתופעה הוא הדופאמין.

 

תגובות

קראו על  5 מאכלים שאנו אוכלים בצורה לא נכונה

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!