זוגיות יחסים

הסיפור החוזר ונשנה בין נשים לגברים

אני שומעת את הסיפור הזה שוב ושוב, מנשים מקסימות, יפות, חכמות, שופעות אהבה ועדיין מתוסכלות מהסיפור החוזר ונשנה ביחסים שלהן עם גברים. שנים רבות זה היה גם הסיפור שלי – לפני כמה שנים החלטתי שהגיע הזמן לשנות את המציאות וליצור אחת חדשה. 

דורית בר- מיניות מודעת | לאתרלדף הפייסבוק | Agogo | פורסם 9/5/14

הסיפור החוזר ונשנה בין נשים לגברים
הסיפור החוזר ונשנה בין נשים לגברים

מהו הסיפור? אני פוגשת מישהו, הוא מעניין אותי, מושך, הגוף שלי משדר לי שיש בינינו כימיה, שאני רוצה שיהיה מגע, שאפילו קשה לי לחכות עד שזה יקרה. הוא מעביר לי מסר שזה הדדי, אנחנו מתחילים לזרום האחד לעבר השני, מאפשרים מגע מיני, לפעמים פראי, לפעמים מעודן יותר, מה שמאפיין אותו בכל המקרים הוא האקסטזה, הריגוש, הפרפרים בבטן, התחושה “שזה-זה”.

הארה חשובה: הפוסט מתייחס ליחסים בין נשים לגברים, אך באותה מידה נוגע ליחסים בין גברים שאוהבים גברים ובין נשים שאוהבות נשים.

ההבדל המהותי בין פרומונים לאהבה

פרומון = מולקולה בלתי נראית המייצרת תגובה כימית בגוף ומאותתת לנו על משיכה מינית לאדם אחר.
בשנות העשרים לחיי כשחקרתי בקדחתנות והנאה גדולה את המרחב המיני הפכתי למאסטרית של פורמונים – זה אומר שידעתי מצפיה באדם מרחוק וחילופים של כמה מילים בודדות, האם יש פוטנציאל למשיכה מינית, וכמובן שידעתי לשלול את כל המצבים שלא.
לכולנו יש את היכולת הזו, זו יכולת ביולוגית-חייתית-אינסטנטקטיבית, חלקנו יותר מודעים לה וחלקנו פחות. כמובן שאפשר לפתח מודעות זו באמצעות תרגול ואימון להקשבה לגוף.

במרחב של משיכה מינית חייתית, אני יכולה להנות מסקס עם אדם, כי הגוף חווה עונג, אך אין זה אומר בהכרח שמתאים לנו לפתח מערכת יחסים ארוכת טווח.

הטעות הגדולה

הטעות הגדולה של נשים וגברים רבים שהם מבססים את הבחירה של בני זוג לחיים על בסיס משיכה מינית חייתית. מדוע זו טעות? מפני שבמשיכה מינית המניע שלי הוא לקבל, לקחת, להתענג, לשמח את הגוף – האדם האחר, הוא רק כלי לסיפוק צרכיי ולא יותר מכך. אני לא באמת נוכחת במפגש, אני לא באמת רואה אותו, לא בהכרח רוצה להכיר אותו לעומק, אני רק רוצה להזדיין איתו כדי שיהיה לי כיף ושמח.
ברור שמפגשים מיניים אקסטטיים ומרגשים הם חלק טבעי מחווית החיים והם מבורכים וחיוביים בפני עצמם, אולם לחשוב שכתוצאה ממפגש כזה בהכרח תתפתח מערכת יחסים – זו טעות תפישתית.

איך מתקנים את הטעות?

חשוב לעשות הפרדה – מנטלית בשלב הראשון ולאחר מכן התנהגותית – בין מצבים שבהם בא לי סקס, ואז זה מה שאני מקבל/ת, לבין שלב בחיים שבו אני רוצה מערכת יחסים עמוקה, כזו שתתפתח לאורך שנים, כזו שבה הלב יהיה השער לחיבור ואפילו הנשמה.
להבנתי, במקביל לקיומם של הפרומונים הכימיים של הגוף, ישנם חוטים דקים של נשמה, שאף הם יכולים לחבר שני אנשים, מדובר על רמות חיבור אחרות לחלוטין, גבוהות יותר, רחבות יותר, ואף נצחיות יותר.

קראו על  8 דרכים לדעת אם בן/ת הזוג שלכם אוהב/ת אתכם

החיבור הנשמתי

החיבור של הנשמות שונה במניע שלו – אדם שרוצה לפגוש נשמה משלימה, הוא אדם שמתעניין פחות בסיפוקים מיידיים, ושואף יותר, לאינטימיות, לתקשורת קרובה, להבנה עמוקה, והכי חשוב, ליצירה משותפת של מערכת יחסים התפתחותית.
נדרשת רמת בגרות גבוהה על מנת להיפתח לקשרים מהרובד הנשמתי, שכן האדם שנפגוש מרמת הלב לא בהכרח יהיה “הטיפוס הפיזי” שלנו, אלא, פעמים רבות הפוך ממנו לגמרי. כלומר, אדם כזה, ייתכן, שלא ימשוך אותנו פיזית, אלא יעורר בנו תחושות ורגשות חדשים שלא פגשנו קודם.
זה אומר, שהמפגש מתחיל מרמת הלב – ולא בין הרגליים…

האקסטזה המינית של הנשמה

הפוטנציאל המיני שיכול להופיע כששני אנשים מתחברים מרמת הלב, ורק לאחר מכן ברמת הגוף, הוא אינסופי. מופיעה משיכה מינית אחרת, יציבה יותר, כזאת שיכולה לעבור דרך טלטלות החיים.
כשהחיבור הוא נכון – שני האנשים בקשר מרגישים שהם רוצים להתמסר לקשר, שיש כאן מתנות הדדיות שהן הרבה מעבר למרחב המיני המענג, יש הבנה משותפת שבמסגרת הקשר ניתן לשחרר פצעים מהעבר, לרפא את הנפש, וללמוד את השיעור של אהבה לעומק.

מילים אחרונות לנשים המדהימות שלצדי

המיניות השופעת שלכן כל כך יפה בעיניי, אני אוהבת כל אחת מכן ונהנית להביט בכן מחייכות, רוקדות ושמחות.
שימו לב, שלרובנו (כל אחת צריכה לבחון את הנקודה הבאה עם עצמה) יש מבנה ביולוגי, רגשי ונפשי שמושך לעבר מערכת יחסים אינטימית ארוכות טווח, ישנו צורך ליצור תהליך של קשר ולא רק מפגש חד פעמי.
ברגע שנסכים כנשים להתמסר למבנה הביולוגי שקיבלנו – נפגוש גבר/ים מתאים לחלוק איתו את המסע. כל עוד אנחנו מנסות להימנע מהזדהות עם הנשיות שלנו ומשחקות “באש”, בל נופתע כאשר אנחנו נפגעות. זה חלק מהחיים גם כן.

קראו על  איך לגרום לאנשים להתאהב
[easy_responsive_adsense publisher_id=9406214667396408 ad1=6013518279:336×280 ad2=4583164164:200×200 ad3=34567:200×200 wrapper_id=my-custom-ID]
תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!