איכות חיים

האם המחשב הנייד פוגע בפוריות?

המחשב הנייד פוגע בפוריות?

אנחנו כל כך אוהבים את המחשב הנייד שלנו ולא מוכנים להפרד ממנו כל כך מהר, אך האם ישנה אפשרות שהקרינה היוצאת ממנו פוגעת לנו בבריאות?. יש כל כך הרבה מיתוסים וכל כך הרבה בלבול בכל הנוגע לקרינה היוצאת מהמחשבים הניידים וההשפעה של קרינה זו על גופנו. באופן כללי, כל מכשיר חשמלי פולט קרינה, כולל טלוויזיות, טלפונים סלולרים, מיקרוגלים וכן גם מחשבים. אגוגו בדקה את הנושא בכתבה זו.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 22/11/12

המחשב הנייד פוגע בפוריות?
המחשב הנייד פוגע בפוריות?

אנו מבלים כל כך הרבה זמן במחיצת המחשב הנייד שלנו, לכן יש חשיבות גדולה להבנת הסכנה הבריאותית הכרוכה בכך אם ישנה. על פי מחקרים, הנזק הנגרם מהמחשב הנייד יכול להצטמצם למינימלי, אם השימוש בו נעשה ממרחק סביר. מהו אותו מרחק סביר אתם שואלים?, המומחים ממליצים כי החשיפה שלנו לשדה האלקטרומגנטי המהווה את הקרינה תהיה בכמות של 1-3 מיליגאוס, סתם לדוגמא ולקבלת קנה מידה, המחשב הנייד פולט קרינה של 175 מיליגאוס ממרחק אפס, כלומר כשאנו נוגעים בו.

רובה של הקרינה מגיעה מהחלקים הפנימיים של המחשב כמו הדיסק הקשיח, אך סוג של קרינה זו, אשר דיברנו עליה עד עכשיו, צריכה להיות על פי מומחים, האחרונה בדאגותינו כשאנו מדברים על הסכנות הבראיותיות משימוש במחשבים ניידים.

אז מה הסכנה אם לא קרינה?

הסכנה האמיתית מהשימוש במחשב הנייד היא הקרינה האלחוטית ועודף החום המגיע מהמחשבים הניידים. קרינה אלחוטית מגיעה משימוש ברשתות ה WI-FI ומגבירות את הסיכון לבריאותנו, לכן כבו את ה WI-FI במחשב שלכם כשהוא אינו בשימוש. הנחת המחשב הנייד על הברכיים יכולה לפגום באיברי המין כתוצאה מעודף חום הנפלט מהמחשב. לכן מומלץ שימוש בשולחן או אף במחיצה מסוימת שמונחת על הגוף בזמן השימוש במחשב שתספוג את כל אותה קרינה.  שימוש בכרית כמחיצה בין המחשב לגוף זה לא רעיון כל כך טוב, הדבר פוגם ביעילות הקרור של המחשב ובכך מגבירה את החום המוקרן ממנו.

פוריות הגברים עלולה להפגע כתוצאה מהחום המוקרן מהמחשב הנייד אל האיברים המיניים, מגבירה את הטמפרטורה בהם ב-2.7 מעלות. כמו כן עלולה להיווצר סכנה של פגיעה בתאים, במיוחד אלו הרגישים לחום כמו אלו הקשורים בפוריות.

קראו על  הרכיב הכי חשוב למניעת קמטים ולבריאות העור
אתם לא צריכים להפטר מהמחשב הנייד
אתם לא צריכים להפטר מהמחשב הנייד

מה עושים?

לא, זה לא אומר עכשיו שאתם צריכים להפטר ההמחשב הנייד שלכם, כלל וכלל לא. הפתרון לבעיה שהעלנו די פשוטה, פשוט הרחיקו את המחשב הנייד ככל האפשר מגופכם. השתמשו בשולחן, או השיגו לכם מתקן שיהווה מחיצה בין המחשב לגוף שלכם כשהוא מונח עליכם. כבו את כל מאפייני התקשורת האלחוטית במחשב כשהם לא בשימוש, אלו פולטים קרינה משמעותית יחסית. וכמובן, אם זה אפשרי, נסו לצמצם את השימוש במחשב הנייד שלכם.

אהבתם את הכתבה? שתפו והצטרפו אלינו בפייסבוק 

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!