נפש

איך לאזן את הנפש באמצעות נקודת הלאו-גונג

הכירו את נקודת הלאו-גונג הנמצאת באמצע כף היד שלנו. על פי האקופונקטורה לנקודה מסייעת באיזון הנפש שלנו ובעלת יתרונות רבים אחרים. בפוסט זה נלמד את היתרונות שלה, היכן היא נמצאת ואיך אפשר להיעזר בה.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 11/9/15

לאו-גונג
נקודת הלאו-גונג

האם אתם מכירים את התחושה הטובה הנוצרת כתוצאה מהאזנה של שיר מלהיב שאתם אוהבים, תחושה המכניסה בנו אש, מעלה את האנרגיה, משמחת ומרגשת.

כשגורם האש מאוזן אצלנו אנו יכולים לגשת בקלות לתחושות חיוביות כמו שמחה, אהבה, תשוקה ומוטיבציה. אבל, כשהאש שבנו יוצאת מאיזון אנו יכולים לחוות שעמום, שטחיות, חוסר שמחה וחוסר רצון לאינטימיות. שימו לב שגם כשהאש בוערת בצורה מוגזמת אנו יכולים לחוות עודף התרגשות, מניה, תאוותנות, קשיי דיבור והתנהגות קדחתנית.

על פי האקופונקטורה, נקודת הלאו-גונג (Laogong) יכולה לסייע לנו בטיפול בחוסר איזון זה.

מה ההשפעה של הנקודה?

על פי הרפואה הסינית נקודת הלאו-גונג פותחת ומפעילה את תחושות הלב. כשאדם חש תחושות של חוסר שמחה בחייו, עצב, דיכאון, חוסר אנרגיה, נקודה זו יכולה לשחזר את החיוניות והאהבה לחיים. היא יכולה לסייע לאנשים אשר סבלו מלב שבור כתוצאה ממערכת יחסים, לאנשים רגישים ועדינים במיוחד.

הנקודה יכולה לסייע גם לצד הקיצוני השני, היא יכולה להרגיע עודף תחושות ולהשקיט מחשבות טורדניות. הנקודה יכולה לסייע ולאזן אנשים הסובלים מהפרעות קוטביות, הנעים בין שמחה לדיכאון.

הנקודה גם יכולה לסייע במקרים פיזיולוגים שונים כמו אפילפסיה, חום, הפרעות קצב, דימום מהאף וכיבים בפה ובלשון.

היכן הנקודה נמצאת ואיך עושים את הטיפול?

נקודת הלאו-גונג נמצאת ליד אמצע כף היד שלנו, בשקע בין האצבע השנייה לשלישית. אם תסגרו את כף היד לאגרוף, הנקודה נמצאת איפה שהאצבע האמצעית נוגעת בכף היד.

החזיקו את הנקודה למשך 3 דקות, קודם בכף יד שמאל ולאחר מכן בכף יד ימין.

קראו על  18 סימנים שיש לכם הפרעה טורדנית כפייתית (OCD)

אהבתם? פרגנו בלייק!

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!