נפש

5 דברים שאפשר ללמוד מאנשים מופנמים

לפעמים נדמה שהאנשים המצליחים ביותר בעולם– בעסקים, בפוליטיקה ובתקשורת הם אנשים מוחצנים, ניתן לראות ולשמוע אותם בכל מקום. אך ספק אם זה נכון, טעות אם נתעלם מחשיבותם של האנשים המופנמים, כי בטבע השקט שלהם הם יכולים ללמד אותנו הרבה מאוד.

אוזבק תחאוכה | אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 8/4/15

המילים שלהם יותר עוצמתיות
המילים שלהם יותר עוצמתיות

להיות טיפוס מופנם לא בהכרח מעיד על כך שאתה לא אוהב אנשים או שאתה ביישן, אלא שהדרך בה אתה מטעין או מתדלק את עצמך שונה ואתה זקוק לשקט ולזמן שלך עם עצמך. ניתן ללמוד רבות מהאנשים המופנמים.

1.הם מבלים זמן איכות עם עצמם

אחד הדברים הבולטים ביותר באופיים של האנשים המופנמים הוא נטייתם לבלות זמן עם עצמם. הם עושים זאת ללא תחושה כלשהי של בדידות ומסוגלים לבלות כך שעות ארוכות ללא שעמום. עולמם הפנימי עשיר מאוד והם בעלי תחביבים שונים ומספקים. הם מעשירים את עצמם בידע מקריאה, וכשהם צריכים עצה בתחום מסוים, הם יעדיפו תמיד לעשות מחקר מקיף בעצמם במקום להתייעץ עם מישהו מהחברים שלהם.

2.יודעים לעבוד בצורה עצמאית

בגלל שהאדם המופנם אוהב כל כך לבלות את זמנו לבד, הוא נוטה להצליח בסוג עבודה או פעילות המצריכה התנהלות עצמאית. לכן, בדרך כלל סופרים, ציירים ואמנים אחרים הם בדרך כלל טיפוסים מופנמים.

3.הם בעלי רגישות גבוהה

האנשים המופנמים ניחנים ברגישות גבוהה מהרגיל, זאת הברכה שלהם וזאת הקללה שלהם. רגישות היא לא רק זמינות דמעותיו של האדם הרגיש תוך כדי צפייה בסרט רומנטי, אלא היא גם הרגישות לסביבה, כלומר היכולת לזהות שינויים בתחושות ומצבי הרוח של הסובבים אותנו. המופנמים יזהו בקלות שינויים במצב הרוח או נפילת מתח בבני הזוג שלהם וידעו לטפל בכך בגישתם המיוחדת.

קראו על  שיתוק שינה - תופעה מפחידה שכל אחד יכול לחוות

4.המילים שלהם יותר עוצמתיות

האנשים המופנמים בררנים מאוד במילותיהם והם מייחסים להן חשיבות גדולה. לא תמצאו אותם מקשקשים והם לא יוציאו הגה לפני שהם עיבדו טוב טוב את מה שיש להם לומר. כך הם קונים לעצמם שם של אנשים שקולים ואחראים במעגלים החברתיים בהם הם נמצאים. וכשהם בסופו של דבר מחליטים לדבר, כולם יאלמו דום ויקשיבו לכל מילה שיש להם לומר.

5.הם יוצרים קשרים חברתיים חזקים ועמוקים יותר

למופנמים יש קושי בהסתגלות לחברה חדשה, הם תמיד יעדיפו להימנע ממקומות המוניים והומים אשר גורמים עומס על חיישני הרגישות שלהם. לעומת זאת, הם יעדיפו חוג מצומצם יותר של אנשים, כאלו שאפשר להשריש איתם שורשים לטווח הרחוק ואפשר לגדול איתם.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!