תזונה

5 יתרונות בריאותיים לשמן המפ (קנאביס)

שמן המפ הוא מקור מעולה לרכיבים תזונתיים איכותיים והוא בעל יתרונות בריאותיים שונים. בתרבויות המזרח משתמשים בו במשך שנים בכל מיני טיפולים טבעיים. השמן מיוצר מזרעי צמח הקנביס, אך אל דאגה אתם לא הולכים “לתפוס ראש” כשתשתמשו בו, הוא אינו מכיל רכיבים פסיכואקטיביים.

אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 23/6/15

שמן המפ (קנאביס)
שמן המפ (קנאביס)

1.טוב לבריאות הלב

שמן המפ מכיל חומצות שומן אומגה 3 ואומגה 6, חומצות אשר הראו יכולת לסייע לבריאות הלב ולשפר את תפקוד כלי הדם בגופנו. הם לוקחים חלק משמעותי בתפקודים ביולוגים שונים ומסייעים במניעת מחלות ניווניות שונות.

2.מסייע לבריאות העור, השיער והציפורניים

לעיתים קרובות משתמשים בשמן המפ כקרם לחות לגוף – ובצדק. מחקרים הראו כי שמן המפ יכול להפחית בצורה דרמטית את היובש בעור, להקל גירוי וגירוד של העור. בנוסף לכך, נוגדי החימצון והרכיבים האנטי-דלקתיים עשויים להגן מפני תהליך ההזדקנות של העור.

3.תזונה מעולה למוח שלך

שמן המפ מכיל חומצות שומן אשר הכרחיות הן להתפתחות המוח והן לרשתית של העין, במיוחד לתינוקות בשנה הראשונה לחייהם. לכן, אימהות הצורכות שמן המפ יכולות לספק לתינוק הגנה למוח ולעיניים.

4.אינו מכיל כספית

צריכת תוסף של שמן דגים יכולה להיות טובה מאוד לתוספת של אומגה 3 לגוף, אך דגים בדרך כלל מכילים כמות מסויימת של כספית, אשר יכולה לעכב התפתחות נוירולוגית אצל עוברים. למזלנו, שמן המפ יכול להוות אלטרנטיבה מצוינת לשימוש הנפוץ בתוספי האומגה 3.

5.מסייע לתפקוד המערכת החיסונית

חומצות השומן בשמן המפ נמצאו כמסייעים לבריאות המערכת החיסונית ותפקודה. הדבר יכול להיות יעיל במיוחד בעונות הצינון והשפעת.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

תגובות

קראו על  פשוטות או מורכבות: מדריך לאכילת פחמימות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!