איכות חיים

השעווה של האוזניים- להוציא או לא להוציא?

השעווה של האוזניים- להוציא או לא להוציא?

השעווה של האוזניים, כן אנחנו הולכים לדבר על החומר הדביק והצהבהב שבתוך האוזניים שלנו. האם חשבתם פעם מה התפקיד של החומר הזה והאם באמת צריך להוציא אותו באופן יומיומי?, האם יש יתרונות בריאותיים לשעווה של האוזניים?.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 12/11/12

אנו רוצים להזמין אתכם להרצאה של אגוגו (לחצו לפרטים)

 

השעווה של האוזניים- להוציא או לא להוציא?
השעווה של האוזניים- להוציא או לא להוציא?

נמסר לאחרונה על פי מומחים כי החומר הצהבהב הזה צריך להשאר באוזניים שלנו ואינו גורם לשום נזק.  השעווה של האוזניים אינו חומר רע וכתוצאה מכך אנו לא צריכים להוציא אותו. למעשה לשעווה של האוזניים יש תפקיד מסויים, לכן אם אתה לא מוכרח להוציא, אל תוציא. מצד שני חשוב לומר כי הצטברות מוגזמת של שעווה באוזניים יכולה לגרום לכאב, לחץ באוזניים, גירודים ואף יכולה לגרום במקרים חריגים לנזק לשמיעה.

השעווה של האוזניים טובה לך?

באמת?.. כן!! – השעווה של האוזניים היא מין חומר ניקוי לאוזניים, יש בה מין חומר שמגן ומשמן את האוזניים שלנו וכמו כן השעווה בעלת תכונות אנטי בקטיריליות.  השעווה שאנחנו מכירים נגלית לנו כתוצאה מיציאה איטית של עודף שעווה. השעווה מגבירה את היציאה שלה כתוצאה מפעולות של הלסת כמו לעיסה ודיבור. השעווה לוקחת איתה כל מיני לכלוכים מתעלת האוזן שלנו ויוצאת ומתייבשת בפתח האוזניים שלנו.

אנשים הנוטים להשתמש בעזרים לאוזניים כמו כבדי שמיעה, או סתם אנשים המכורים לאוזניות של האייפוד שלהם מגבירים את הסכנה בהצטברות שעווה באוזניים. אנשים מבוגרים יותר רגישים לבעיה מצעירים, מכיוון שהשעווה עם השנים נהיית סמיכה יותר ויבשה. לצערנו להרבה אנשים יש את הצורך להוציא את השעווה בצורה מלאכותית בעזרת כל מיני עזרים למיניהם ובכך יכולים להגביר את הנזק לאוזניים.

אז מה צריך לעשות?

ההמלצה לאדם הממוצע היא לעזוב את האוזניים במנוחה, אלא אם כן יש גילוי של סימפטומים הקשורים להצטברות שעווה באוזניים. טיפות אוזניים יכולות לעזור במקרה כזה בכך שהטיפות עוזרות בשחרור השעווה, אין הבדל בין סוגי הטיפות לאוזניים שתבחרו. אם הטיפות לא עוזרות או אם אינך אוהב טיפות מסיבה כלשהי, אז מומלץ ללכת ולהתייעץ עם רופא המשפחה שלך.

קראו על  היתרונות הבריאותיים של שמן השקדים

כן, השעווה של האוזניים שלנו היא לא החומר הכי מלבב שיש, אך אם זאת אל לנו לשכוח את התפקיד שחומר זה אחראי לו. לכן אם אין סיבה מוצדקת כמו סיבה אסטטית להוציא אותה, אל תוציאו ועזבו את האוזניים במנוחה.


הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!

Click to Hide Advanced Floating Content