זוגיות יחסים

5 טיפים מופלאים לזוגיות בריאה

זוגיות בריאה ? קיים מושג כזה? האם זה אפשרי אחרי כל כך הרבה שנים ביחד, שנים של שחיקה, הרגל? משקעים?. בפוסט הבא נדבר על זה.  

10441400_794516643921375_7607737303287818579_nגלית כהן – שינוי דפוסי חשיבה וריפוי אנרגטי | אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 28/9/14

טיפים לזוגיות מופלאה
טיפים לזוגיות מופלאה

התשובה היא כן, זה אפשרי! ובכדי להשיג זוגיות בריאה, טובה ומאושרת צריך להתחיל “לעבוד” בשביל זה, להשקיע, להתמיד , להזין בדיוק כפי שאנו מגדלים צמח ודואגים שיפרח ויהיה ירוק והאדמה לחה..

להלן 5 המופלאים שלי לזוגיות בריאה, פורחת וירוקה:

1. לקבוע זמן על בסיס שבועי עם בן הזוג שלך

השבוע עמוס, הימים חולפים, אנו משקיעים בילדים, בעבודה, בפגישות שבועיות עם המנהל, העובדים, עם ההורים – ארוחה קבועה ביום שישי/שבת. אך את הבן זוג אנו מקבלים כמובן מאליו – אז זהו כאן צריך להתעורר ולקבוע זמן על בסיס שבועי עם בן הזוג שלך, לא דו שבועי או תלת שבועי אלא פגישה פעם בשבוע.

אחרת בקלות זה מתמסמס בשגרה הדוחקת והעמוסה.. פותחים יומן שולחים זימון, תולים על המקרר, בתחילה נצטרך תזכורות כדי להתרגל לשינוי ולתוספת בלו”ז הצפוף אך לאחר מס’ פגישות הערך המוסף שמתקבל מהפגישות הללו הופכות את זמן האיכות הזה לחלק מהשגרה! ולמצרך הכרחי במהלך חיינו!

2. לזכור להוקיר תודה

לזכור להוקיר תודה זה לזו ורצוי על משהו שקרה השבוע, ברגע הזה.  עצם הכרת התודה עוזרת לנו להתחבר לתודעת היש, להסתכלות על חצי הכוס המלאה ויש בה בהכרה מלאות חיובית!

3. שיפור ההתנהגות בצורה הנכונה

כאשר אנו מבקשים לשפר התנהגות, התנהלות התייחסות בבני זוגנו, ואנו דנים עם בן הזוג בעניין השיפור יש להצמיד להצעה לשיפור – הצעה לפתרון ובכך נעלמת צילה של תלונה שדבקה בהצעת השיפור! וגם אם אחד מאיתנו אינו חושב שזה הפיתרון הטוב ביותר, יצרנו תנועה לכיוון פתרון בעיות ולא נתקענו במצב הסטאטי של “התלונה/טרוניה”.

ניתן לפתור את רוב הבעיות לפני שהן הופכות לאסונות, אם ניתן את דעותינו ותשומת ליבנו מוקדם, וכיוון מחשבותינו ותפיסתינו הוא בגישה של הנעה לפיתרון ולא עצירה בקיטורים.

 4. לצאת מהבית

כאשר רוצים ליצור זמן איכות, הקשבה פתוחה ועירבול של אנרגיות טעונות אני ממליצה לצאת מגבולות הבית, על מנת לחדש, לאוורר את האנרגיה והמחשבה. המיקוד וההקשבה בפרטים גם אם הם לא נעימים יתקבלו אחרת כאשר עושים זאת בבית – שם ספוגים הזיכרונות, השמע והתחושות הלא נעימות. כאשר דנים על קושי, אתגר או מורכבות ביחסים – זכרו – המטרה היא להעלות פתרונות יצירתיים.

5. משיכה רגשית – האומנם?

אז נכון רבות מדברים על המשיכה הפיזית אך בל נתעלם מהמשיכה הרגשית – כאשר נקבל/ניתן יחס, תשומת לב, חיוך, חיבוק, הקשבה, הוקרת תודה לבן זוגנו אנו בונים בצורה הזו את המשיכה הרגשית והיא זו כסמן מרכזי במע’ היחסים האינטימית והרגשית כאחת.

אז תתחילו לעבוד על הזוגיות שלכם. באהבה רבה.

תגובות

קראו על  מה גברים רוצים? 4 טיפוסי נשים שגברים מעדיפים לפי המדע

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!