איכות חיים

7 יתרונות בריאותיים לשמן הקוקוס

שמן הקוקוס הוא אחד מהמזונות היחידים שיכולים להיחשב כמזון-על. השילוב המיוחד של חומצות שומן בשמן הקוקוס בעל השפעה עמוקה על הבריאות.

אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 21/6/14


7 יתרונות בריאותיים לשמן הקוקוס
7 יתרונות בריאותיים לשמן הקוקוס

שמן הקוקוס בעל יתרונות בריאותיים שונים כמו השפעה וצמצום השומן בגוף, תפקוד טוב יותר של המוח ושאר יתרונות בריאותיים מדהימים ומפתיעים.

1.שמן הקוקוס מכיל הרכב ייחודי של חומצות שומן ורכיבים תרופתיים שונים.

בעבר, תמיד התייחסו לשמן הקוקוס כדבר לא בריא בגלל שהוא מכיל שומן רווי, אך לאחרונה נמצא כי השומן הרווי הוא בלתי מזיק. בנוסף לכך, שמן הקוקוס איננו מכיל את סוג השומנים הרווים הנמצאים בגבינה או בסטייק, אלא כאלה בעלי תועלת בריאותית והשפעה על מספר הפרעות במוח כמו למשל במקרים של אפלפסיה ואלצהיימר.

2.אוכלוסיות שצורכות קוקוס נחשבות לבריאות בעולם.

בעולם המערבי הקוקוס נחשב למאכל אקזוטי שבעיקר נצרך על ידי אנשים המודעים לבריאות. אך במקומות מסויימים בעולם הקוקוס הוא מאכל יומיומי. דוגמא חיה לכך היא המושבה טוקלאו סמוך לניו זילנד, אשר תושביה צורכים מעל 60 אחוזים מהתצרוכת הקלורית היומיומית רק מקוקוס והם הצרכנים הכי גדולים בעולם של שומן רווי. אנשים אלו נמצאים במצב של בריאות מעולה, ללא עדות של בעיות לב.

אנו רוצים להזמין אתכם להרצאה של אגוגו (לחצו לפרטים)

3.שמן הקוקוס עשוי להגביר את ההוצאה האנרגטית ובכך לסייע בשריפת שומן.

השמנה היא כרגע אחת הבעיות הבריאותיות המשמעותיות בעולם. רבים חושבים שהשמנה היא רק עניין של קלוריות, אך המקור לאותן קלוריות הוא קריטי ביותר. למעשה, כל אחד מהמאכלים השונים משפיעים בצורה אחרת על גופנו.

צריכה של שמן הקוקוס הראתה כי היא מגבירה את ההוצאה האנרגטית ב 5 אחוז ב-24 שעות, דבר המשפיע משמעותית על ההרזייה לטווח הרחוק.

4.שמן הקוקוס מדכא את תחושת הרעב וגורם לך לאכול פחות.

יתרון מעניין של שמן הקוקוס הוא בכך שהוא יכול לדכא ולהפחית את תחושת הרעב. חומצות השומן בשמן הקוקוס תורמות בהפחתת התאבון, דבר אשר כמובן משפיע בצורה חיובית ברצון לרזות בטווח הארוך.

קראו על  קיווי אחד - 14 יתרונות שלא הכרתם

5.שמן הקוקוס עשוי לאזן את הכולסטרול בדם ולהפחית את הסיכוי למחלות לב.

מחקרים בבני אדם ובחולדות הראו ששמן הקוקוס משפר את רמת הכולסטרול בדם, דבר אשר מתבטא בהפחתת הסיכון למחלות לב שונות.

6.שמן הקוקוס מגן על השיער מנזקים, מזין את העור ומשמש כקרם הגנה מהשמש.

לשמן הקוקוס יש גם שימושים רבים שלא מחייבים את אכילתו. לדוגמא שימושים קוסמטים או שיפור מראה העור והשיער. ניתן למרוח את שמן הקוקוס כקרם לחות על העור וגם על השיער ובכך להגן עליו מפני השמש.

7.שמן הקוקוס יכול לסייע בשריפת שומן, במיוחד השומן המסוכן באזור הבטן.

שמן הקוקוס יכול להפחית את התאבון ולהגביר את שריפת השומן, ולכן הגיוני הדבר ששמן הקוקוס תורם להרזייה במהלך הדיאטה. שמן הקוקוס יעיל במיוחד בהפחתת השומן באזור הבטן הנחשב למסוכן ביותר וקשור למחלות רבות בעולם המערבי.

ראו גם: 29 שימושים גאוניים לשמן קוקוס

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!


הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!

Click to Hide Advanced Floating Content