כושר

איך הסיגריות פוגעות בבריאות שלך


סיגריות מכילות יותר מ-4000 רכיבים כימיקלים, לפחות 400 מהם רעילים. כשאתה שואף את הסיגרייה, היא בוערת בחום של 700 מעלות בקצה שלה וכ-60 מעלות בבסיס הסיגרייה בפיך, החום הרב מפרק את הטבק למגוון רעלנים, אלו פוגעים בתאים ובמערכות הגוף ואף עלולים לגרום לשינוי גנטי המוביל לסרטן.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 11/10/12

זפת, ארסן, בנזן, ניקוטין, חד-תחמוצת הפחמן, אמוניה, הם רק חלק מרשימת הרעלים המסוכנת שמכילה הסיגריה, המפורסם שבהם הוא הניקוטין, הוא הכימיקל האחראי להתמכרות אצל המעשן ולתלות בסיגריות. עישון הסיגרייה אחראי ללא פחות מ-25 מחלות ול-5 מיליון מקרי מוות בכל שנה, מעריכים כי ב-2020 מחיר המוות של עישון הסיגריות יגיע ל-10 מיליון בכל שנה ויגרום ל-17.7% ממקרי המוות בארצות המפותחות. מעריכים היום כי יש בעולם 1.1 מיליארד מעשנים, 800 מיליון מהם בארצות מתפתחות.

העישון גורם ל- 90% ממקרי סרטן הריאות וכמו כן גורם גם לסוגי סרטן אחרים בגוף, כמו הפה, שפתיים, גרון, ושט, תיבת הקול, שלפוחית השתן, כליות, כבד ולבלב. העישון פוגע בלב ומחזור הדם, מגביר את הסיכון למחלות לב, התקפי לב, שבץ, פגיעה בכלי דם ופגיעה בעורקים המובילים חמצן אל המוח.

העישון פוגע בריאות שלך, כמו במחלה הכרונית ברונכיטיס, המתבטא בזיהום דרכי הנשימה העיקריים, מחלה נוספת היא הנפחת, הפוגעת בדרכי הנשימה הקטנים בריאות, וכמו כן דלקות חוזרות ונשנות באזור הריאות. העישון יכול להחמיר מקרים כגון אסטמה, להאריך דלקות ואף להקשות על החלמה מהתקררות ושפעת.

העישון פוגע בהעברת דם תקינה אל איברי הגוף, אצל גברים העישון יכול לגרום לאימפוטנציה (חוסר אונות), כמו כן בשני המינים העישון יכול לגרום לאי פוריות ובכך קושי להביא ילדים.

תגובות

קראו על  איך להיפטר מהר מהשומן בזרוע העליונה?

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!