איכות חיים

עובדות מענינות על הגוף שלנו

אגוגו מביאה בכתבה זו עובדות שאולי לא ידעתם על הגוף שלכם. חלק מהעובדות אולי ישמעו לכם מוזרות לחלוטין, אך הם נכונות לגמרי.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 8/12/12

אותות העצבים בגופנו נעים במהירות של 270 קמ”ש

פעם תהיית איך אתה יכול להגיב כל כך מהר לעולם סביבך?, או למה כשאתה נדקר באצבע מרגישים את זה מיד?. הדבר קורה תודות לתנועה המהירה במיוחד של אותות העצבים מהמוח לשאר הגוף ומהגוף אל המוח, הרבה יותר מהיר מכל מכונית ספורט שתמצא היום על הכביש.

חיבוק טוב לבריאות שלנו

חיבוק של 10 שניות ביום מסייע בהפחתת לחץ נפשי, עייפות, דיכאון ואף מחזק את המערכת החיסונית.

המוח פעיל יותר בלילה
המוח פעיל יותר בלילה

המוח משתמש ב 20% מהחמצן הנמצא במערכת הדם בגופנו

המוח מהווה רק 2% ממסת הגוף שלנו, אך למרות זאת צריכת החמצן של המוח גדולה מכל איבר אחר בגופנו. לכן המוח כל כך רגיש למקרים של חוסר בחמצן. לכן נשום עמוק כדי לעשות את המוח שלך שמח.

המוח פעיל יותר בלילה מאשר ביום

באופן הגיוני, טבעי שנחשוב כי כל הפעילויות השונות והמורכבות שאנו עושים במשך היום, יגרמו לכך שנסיק כי הן גוזלות יותר אנרגיה מהמוח מהזמן בו אנו ישנים. אך מתברר שההפך הוא הנכון. כשאתה מכבה את האור לישון המוח שלך עושה את ההפך ומדליק את עצמו. המדענים עדיין לא בטוחים ממה זה נגרם, אך אתה יכול להודות למוח על העבודה הקשה בזמן שאתה יושן וחולם חלומות נעימים.

שיער פנים גודל מהר יותר מכל שיער אחר בגוף

אם אתה מתגלח בבוקר ויש לך כבר זיפי זקן, לפני שאתה מגיע לעבודה, אז אנחנו לא נפתיע אותך בעובדה הזאת. למעשה אם הגבר הממוצע לא יתגלח לעולם, הזקן יגדל ויתארך עד ליותר מעשרה מטרים.

קראו על  טיפול טבעי מהיר להסרת שיער לא רצוי

הציפורן באצבע האמצעית גודלת הכי מהר

והציפורן באצבע האמצעית ביד הדומיננטית שלך תגדל יותר מהר מכולן. למה?, זה לא לגמרי ברור, אך גדילת הציפורן קשורה לאורך האצבע, כך שמהירות הגדילה היא ביחס לגודל של כל אצבע ואצבע.

חוש הריח אצל נשים טוב יותר משל גברים

כמו כן מחקרים מצאו כי נשים יכולות אף להבחין בין ריחות במדויק יותר מגברים. נשים זיהו וידעו להבדיל בין ריחות הדר, ווניל, קינמון וקפה שהריחו. עובדה מצערת היא ש 2% מכלל האוכלוסייה הם חסרי חוש ריח כלל.

האוזניים והאף שלנו לא מפסיקים לגדול אף פעם

בעוד שגודל העיניים שלנו נשאר אותו הדבר במשך כל ימי חיינו, האוזניים והאף שלנו ימשיכו לגדול במחזורים של 7 שנים במשך החיים.

יום ראשון הוא היום בו הסיכון להתקף לב הוא הכי גדול

כן, עוד סיבה לתאב את ימי ראשון. מחקר בן 10 שנים בסקוטלנד, מצא כי יש עלייה של 20% באנשים המתים מהתקפי לב בימי ראשון משאר ימי השבוע. המחקרים מניחים כי התוצאה היא מערבוב תחושות של הנאה בסופי השבוע והלחץ והמתח בחזרה לשיגרת העבודה.

אדם יכול להתקיים ללא אוכל יותר זמן מאשר ללא שינה

בהנחה שהאדם שותה מים, הוא יכול לשרוד חודש עד חודשיים ללא אוכל, תלוי במאגרי השומן בגוף ועוד גורמים. לעומת זאת מניעת שינה מאדם במשך מספר מועט של ימים, עלולה לגרום לשינויי אישיות, הזיות ואף למוות.

תינוקות תמיד נולדים עם עיניים כחולות

צבע העיניים שלנו תלוי בגנים שאנו מקבלים מההורים שלנו. כשאנו נולדים צבע העיניים שלנו כחול כתוצאה מפיגמנט המלאנין. המלאנין בתינוק הנולד חלש והוא צריך זמן מסוים בכדי להיות דומיננטי יותר. לאחר תקופת זמן מסויימת נחשף צבען האמיתי של העיניים.

קראו על  טיפול טבעי לכפות ידיים יבשות וקשות

90 אחוז מהמחלות נגרמות או קשורות ללחץ נפשי

לחץ נפשי עלול להשפיע עלינו הרבה יותר מתחושת שחיקה ועייפות. כמו כן הלחץ הנפשי מגביר את הסיכון לחוות מגוון בעיות רפואיות כגון דיכאון, לחץ דם גבוה ומחלות לב שונות.

אנו גבוהים בסנטימטר אחד בבוקר מאשר בערב

הסחוס בגופנו נדחס במשך היום כשאנו הולכים, יושבים ועוסקים בפעילויות גופנויות שונות. הדבר גורם לכך שאנו הופכים להיות נמוכים יותר בסוף היום מאשר היינו כשקמנו בבוקר.

השיניים הם האיבר היחיד בגוף שאינו יכול לשקם את עצמו

השיכבה החיצונית של השן היא אמייל והיא לא רקמה חייה. לכן כתוצאה מכך היא לא יכולה לשקם את עצמה. מה שמשאיר את העבודה לרופא השיניים שלנו.

אהבתם? פרגנו בלייק!

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!