נפש

היתרונות של אנשים עם הפרעת קשב

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא הפרעה שאנשים רבים חושבים שהיא תעכב אותם מניצול מלא של הפוטנציאל שלהם, אבל זה לא בהכרח נכון. ישנם היבטים רבים בהם אנו יכולים לנצל את ההפרעה לטובתנו. עם ההדרכה הנכונה, תכונות מסוימות של ה-ADHD יכולות לסייע לך להגשים ולהוביל את עצמך לחיים יצרניים.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 13/10/15

הפרעת קשב
היתרונות בהפרעת קשב

מנהיגות

אומנם זה לא תסמין רשמי של הפרעת קשב, אבל רבים עם ההפרעה מוצאים כי עשייה עצמאית היא היעילה ביותר בשבילם. רבים מהאנשים עם הפרעת קשב מגלים כי פתרון בעיות ושינויים בסביבה מתאימים להם מאוד, והם נמשכים למקצועות המציעים אתגרים ושינויים תכופים בעבודה. נכון, זה יכול להיות קצת בעייתי לתלמידים בבית הספר, אבל גם יכול להראות תכונות של מנהיג לעתיד.

מנהיגים רבים ודמויות בולטות במהלך ההיסטוריה הראו תסמינים של הפרעת קשב או הפרעות דומות:

  • נשיאי ארצות הברית תומס ג’פרסון, אברהם לינקולן, דוויט אייזנהאואר, ג’ורג ווקר בוש וגו’רג’ בוש האב.
  • ג’ורג’ פטון – מצביא אמריקאי במלחמת העולם השניה
  • כריסטופר קולומבוס
  • וולט דיסני
  • ביל גייטס – מייסד חברת התוכנה מיקרוסופט
  • ריצ’רד ברנסון – יזם ואיש עסקים בריטי

קריירות המתאימות לאנשים עם הפרעת קשב הם: צבא, מכירות, בישול, ספורט, סחר, צילום, משחק ועוד. מקצועות אלו מאפשרים מידה רבה של סקרנות, אינטראקציה עם אנשים, תשומת לב לפרטים, וביטוי של יצירתיות, לכן הם אידיאלים לאנשים עם הפרעת קשב.

יכולת ספורטיבית

ספורט, אם זה המאמנים או הספורטאים עצמם, יכול להתאים לאנשים עם הפרעת קשב. ספורטאים מפורסמים עם הפרעת קשב הם: מייקל פלפס – השחיין המעוטר ביותר בהיסטוריה, ומייקל ג’ורדן – גדול שחקני הכדורסל.

יצירתיות

לעתים אנשים עם הפרעת קשב נחשבים כמפוזרים בגלל הקושי שלהם להתרכז בנושא מסוים, הם יותר נוטים לחלימה בהקיץ ואולי זה אחד היתרונות הגדולים שלהם.

לצעיר אחד נאמר שהוא לא יצליח בחיים מכיוון שהוא לא מצליח להתרכז בלימודיו. אבל, הגרמני-יהודי הזה התחיל להדהים את העולם עם היכולת שלו במתמטיקה ופיזיקה כבר בגיל 16. הצעיר הזה היה אלברט איינשטיין.

קראו על  אנשים חכמים הולכים לישון מאוחר יותר

מחקר על הקשר בין הפרעת קשב ליצירתיות אישר כי אנשים עם ADHD באמת יותר יצירתיים. התסמינים השונים של הפרעת הקשב מובילים למחשבות ורעיונות אקראיים. כשמחשבות אקראיות אלו מנוצלות לפתירה יצירתית של בעיות, האדם עם הפרעת קשב יכול להגיע להישגים גדולים יותר מאשר אדם אשר בלי ADHD.

היפר-פוקוס

אלברט איינשטיין, מייקל ג’ורדן ועוד דמויות עם הפרעת קשב מראים יכולת הידועה כהיפר-פוקוס (או מיקוד יתר). התופעה מתרחשת כאשר רמת הריכוז גבוהה בצורה מיוחדת בנושא מסוים, ותהליך החשיבה מוסט מהמציאות לתוך ממלכה של רעיונות סוביקטיביים. הדבר מסייע לאדם להשתמש בדמיון לטובת ביצוע המטלה בפועל.

כשהם מעסיקים את עצמם בדבר המעניין אותם באמת, אנשים עם הפרעת קשב יכולים לשנות את העולם סביבם. זה לא אומר שהפרעת קשב נותנת לכם כוחות על, אבל היא בהחלט ממחישה את העובדה שהפרעת קשב יכולה לעבוד בשבילך. במיוחד במקרים של אמנים כמו וינסנט ואן גוך, סלבדור דאלי ופאבלו פיקאסו.

אהבתם? פרגנו בלייק!

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!